top-logo.jpg
Obrázek v topu stránky
Jsem Honza od Forda

Víte jaké jsou servisní intervaly vašeho vozu Ford? Zajímá vás obsah servisní prohlídky, na kterou se chystáte? Chcete si ověřit, jestli nejsou na vaše vozidlo servisní svolávací akce? Kupujete ojetý vůz značky Ford a chcete znát specifikaci vozu?

Odpovědi naleznete na www.etis.ford.com

(Pokud se vám stránka zobrazí v anglickém jazyce, klikněte na menu "Home" poté na "Preferences" a vyberte požadovaný jazyk "Czech" - návod najdete zde.)

Servisní intervaly

Na tomto odkazu je ke stažení přehled servisních intervalů pro jednotlivé modely Ford - jednoduše vyhledáte svůj vůz a zjistíte doporučený servisní interval. Rádi bychom zdůraznili, že všechny servisní internaly jsou jak časové (zpravidla po roce), tak podle najetých kilometrů, podle toho co nastane dříve.

V praxi to znamená, že pokud je první servisní prohlídka tzv. 20.000km/1 rok znamená to, že do najetí 20.000 km by mělo být vozidlo přistaveno k prohlídce. Pokud však dříve, než najedete 20.000 km uplyne doba jednoho roku, je potřeba provést servisní prohlídku právě před uplynutím 1 roku i kdybyste za rok najeli jen 5.000 km.

Obsah servisních prohlídek


Pro správné zobrazení servisních prohlídek je potřeba zvolit model vozu a variantu motoru - návod najdete zde. Pokud si nejste jisti typem motoru vašeho vozidla, můžete pro vyhledání servisní prohlídky použít VIN vozu, viz. čtěte dále.

Specifikace vozu a servisní akce dle VIN vozu


Pokud zjistíme, že je potřeba některé naše vozy Ford svolat k prohlídce do servisu za účelem prohlídky, nebo opravy některých komponentů, obdrží majitelé těchto vozidel od nás svolávací dopis. Teď si to i můžete sami ověřit, právě na www.etis.ford.com.

Je potřeba jen znát celé 17-ti místné VIN svého vozu - "WF0.............." (třetí znak je číslice nula, nikoli písmeno "O") - návod najdete zde. Na levé straně obrazovky uvidíte případné nedokončené servisní akce, na pravé specifikaci vozidla. V případě nálezu nedokončené servisní akce kontaktujte neprodleně autorizovaného opravce Ford.

Na levé straně obrazovky najdete také odkaz "Vytvoření rozvrhu Servisu Ford", klikněte na něj a zobrazí se předvyplněné volby pro zobrazení servisní prohlídky, stačí jen zvolit servisní interval.

Zkušenosti Honzy od Forda jsou vám prostě k dispozici.